Новини проекту

«Створення сучасних студій майстер-класів в інформаційних системах – MASTIS». Реєстраційний номер 561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP

Створення сучасних магістерських студій в інформаційних системах

 

a. Перша зустріч в Ліоні

Проект ERASMUS +, що фінансується ЄС, “MASTIS – Створення сучасних досліджень майстер-рівнів в інформаційних системах” офіційно розпочався у лютому 2016 р. З початкової зустрічі в Ліоні. Усі 18 залучених університетів представили себе та свої стратегії інтернаціоналізації іншим партнерам проекту. Окрім організаційних та змістовних дискусій, ми мали достатньо часу, щоб дізнатися один одного, подумати про можливі майбутні справи та нарешті, але не в останню чергу насолоджуватися прекрасним містом Ліоном.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

b. Майстерня в Харкові – місія моніторингу до проекту Erasmus + CBHE – MASTIS

12 квітня 2016 року в Харківському національному економічному університеті ім. Саймона Кузнеца, Україна

відбулася зустріч проекту команд Українських ВНЗ Консорціуму проекту MASTIS. Проект MASTIS «Створення сучасних досліджень майстер-рівнів в інформаційних системах» – це міжнародний освітній проект, який фінансується Європейським Союзом в рамках програми ERASMUS +.

На засіданні 12 квітня взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, національного представництва ERASMUS +, студенти, представники бізнесу, координатор проекту MASTIS професор Ліонського університету 2 (Франція) Жан-Хуґус Шоша та професор Жюльєн Велсан, представники українських університетів: ХНЕУ, НТУУ “Київський політехнічний інститут”, НУ “Львівська політехніка”, Вінницький національний технічний університет, Херсонський державний університет, НТУ “Харківський політехнічний інститут”.

Під час зустрічі представники Національного офісу ERASMUS + відстежували проект в українській частині консорціуму, виявили “вузькі місця” та надавали рекомендації щодо ефективної роботи команди проекту.

На засіданні обговорювався профіль магістра інформаційних систем, розглянуто навчальні програми підготовки магістрів ІВ в університетах, запланованих за проектом діяльності проекту.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

c. Семінари для методиста країни-партнера

 З 7 по 9 червня 2016 року відбувся перший семінар з проекту LUISS MASTIS, який передбачав участь бізнес-школи LUISS як ключової ролі серед європейських партнерів. Цей семінар є частиною діяльності першого робочого пакету проекту та зосереджена на визначенні існуючих навчальних шляхів та підходів, прийнятих для навчання на інформаційних системах різних країн, представлених у проекті. Представники університетів та професійних асоціацій Франції, Німеччини, Італії, Литви, Норвегії, Швеції, Словенії, України та Чорногорії три дні працювали в кампусі Румунії в Вілье, чергуючи з моментами мережевих сесій та інтерактивних сесій. Дебати між партнерами по проекту зосереджувались на вимогах до розробки інформаційних систем та на курсах магістратури, обговорювалися теми, починаючи від навичок до методів навчання, шляхом обміну та обміну досвідом щодо існуючої практики та потреб у навчанні в різних країнах. Партнери проекту порівнювали за різними орієнтаціями, які характеризують шляхи в цій галузі навчання. Зокрема українські партнери та Східна Європа продемонстрували більшу орієнтацію на теми інформатики, а європейські партнери підкреслювали багатопрофільність предметів, характерних для управлінського підходу.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

d. Семінар для країн-партнерів “Інновації в стратегії та практики в галузі освіти в ІС”

3 жовтня 2016 р. По 7 жовтня 2016 р. У місті. Каунас (Литва) провів зустріч проекту MASTIS – “Створення сучасних студій майстра в інформаційних системах”. Основна мета цього семінару полягає в тому, щоб стежити за впровадженням проектів в області інновацій в освітніх стратегіях та методах навчання в ІС. Представники шести українських університетів (Харківський національний економічний університет ім. Саймона Кузнеця, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Національний університет “Львівська політехніка”, Вінницький національний технічний університет, Херсонський державний університет, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”) а європейські партнери обговорили дослідження, яке проводили партнери проекту для визначення майбутніх компетенцій магістрів в інформаційних системах (IS). Основною проблемою семінару було обговорення WorkPackage 1. «Аналіз запитів. Результати та обговорення ». Учасники проекту організували опитування понад 40 компаній в Україні щодо формування профілю майстра ІС.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

e. Семінар для країн-партнерів

14-17 лютого 2017 р. В Технологічному університеті ім. Лулео, LTU (Швеція) відбулася робоча зустріч партнерів, присвячена розробці магістерської програми в інформаційних системах, поліпшенню якості освіти та нових методів навчання у викладанні та навчанні. У рамках міжнародного проекту ERASMUS зустрілися представники Харківського національного економічного університету – Національного координатора, Національного політехнічного університету “КПІ”, Львівського національного політехнічного університету, Вінницького національного політехнічного університету, Національного політехнічного університету “КПІ”, Херсонського державного університету) та партнерів з Чорногорії. + MASTIS “Створення сучасних студій майстер-класів в інформаційних системах”. Країни ЄС мають поділитися своїми знаннями щодо інформаційних систем, як організації використовують інформаційні технології, а отже сприяють позитивному розвитку даного питання в Україні та Чорногорії. Метою також є створення спільної європейської навчальної програми для магістерських програм в інформаційних системах.

Під час попереднього періоду викладачі українських університетів та Чорногорії разом з представниками IT-компаній та відділів інформаційних технологій вивчали професійні стандарти, рекомендації професійних асоціацій у формуванні переліку компетенцій. Обговорення та дебати були зосереджені на вимогах до компетентності профілю навчання майстра, курси, які забезпечують отримання результатів навчання, проблеми поточної практики та необхідність підготовки фахівців з інформаційних технологій у різних країнах.