1. Як подати документи електронно?

Подання документів до ВНЗ України для вступу на денну та заочну форми навчання на основі атестату про повну загальну середню освіту та сертифікатів Зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється 2020 року лише електронно. Для подання документів потрібно зареєструватись на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua та не забути вказати свій номер телефону для зворотнього зв’язку.
Інструкція з реєстрації електронного кабінету від Міністерства освіти і науки України.
Особисто подають вступники, мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві в документі, що посвідчує особу, в документі про повну загальну середню освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання, мають старий атестат. Пам’ятай – під час подання документів ти маєш завантажити фотокартку (формати .jpg, .bmp, .png, не більше 1 мб).
 

 1. Що потрібно мати з собою для подання оригіналів документів:

 • паспорт або свідоцтво про народження для тих, у кого немає паспорту, копії всіх сторінок з відмітками – перша, друга сторінки, сторінка реєстрації (оригінал та копії), для ID картки — витяг із державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
 • атестат та додаток до атестату (оригінали);
 • сертифікат ЗНО (оригінал) та інформаційну картку (роздруковується з особистої сторінки вступника за адресою testportal.gov.ua);
 • для хлопців — приписне свідоцтво або військовий квиток (оригінал на копію);
 • ідентифікаційний код (копію);
 • чотири кольорові фотографії;
 • 2 конверти із зворотною адресою з марками по Україні.

 

 1. Чи потрібно подавати нотаріально завірені копії?

Ні, із собою ви берете оригінали та копії документів, їх на місці завіряють працівники відбіркової комісії інституту чи факультету.

 

 1. Чи потрібна медична довідка за формою 086-у/о для подання документів?

Ні, цього року медична довідка не потрібна.

 

 1. Навіщо потрібні конверти? Якими вони мають бути?

Конверти потрібні для розсилки повідомлень про вступ, з якими майбутній студент приїжджає на поселення у гуртожиток або на посвяту в студенти, а також для повернення документів тим вступникам, які не вступили до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Підходить будь-який конверт із наліпленою маркою для листів по Україні.

 

 1. Чи надається при вступі гуртожиток?

Гуртожитком забезпечуються всі студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського без винятку, які мають таку потребу, порядок поселення коригується дирекцією студмістечка і щороку відрізняється і залежить від кількості вільних місць на момент поселення.

 

 1. Скільки предметів із сертифікатів ЗНО потрібно для вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Три предмети, окрім спеціальностей, на які розповсюджується правило про участь у творчому конкурсі, серед таких –  «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» у ВПІ.

 

 1. Які мінімальні бали потрібно мати, щоб претендувати на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Із профільних предметів – 125 та 100 відповідно (один мінімум 100, якщо другий мінімум – 125) або вище і за непрофільним – не нижче 100 балів. Наприклад, ти вступаєш на спеціальність, де профільними предметами є фізика або іноземна мова та математика, тобі потрібно набрати мінімум 125 з фізики або іноземної мови та мінімум 100 с математики або навпаки та мінімум 100 з української мови та літератури – непрофільний предмет у сертифікаті.

 

 1. Чи існує вступ поза конкурсом?

Вступ поза конкурсом відмінений, замість нього впроваджений вступ за квотами, тобто правом вступу на обмежену кількість місць можуть скористатись визначені категорії, серед них відбувається власний конкурс за балами та пріоритетами. Якщо ти брав участь у конкурсі на місця, визначені квотами, але не пройшов, то надалі ти береш участь у загальному конкурсі.

 

 1. Хто має право на вступ за квотами?

 • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

 

 1. Чи можна подати документи електронно, якщо я маю право вступу за квотами?

Ні, тобі потрібно подати документи особисто.

 

 1. Що таке першочерговість і чи можна нею скористатись цього року?

Ні, першочерговість цього року не розповсюджується на участь у конкурсному відборі та зарахування.

 

 1. Чи враховується медаль під час конкурсного відбору?

Ні, не враховується.

 

 1. В мене є сертифікат ФДП. Я зможу додати бали електронно чи мені потрібно приїхати особисто?

Додаткові бали на спеціальності нашого факультету не враховуються.

 

 1. Я подаю документи на факультет чи на спеціальність?

Цього року всі вступники подають документи на спеціальність в межах факультету/інституту, тобто одна заява на факультет/інститут на одну спеціальність. Якщо спеціальність повторюється на іншому факультеті/інституті – це друга заява та друга спроба. Можна подати до 7 заяв на 4 спеціальності для участі у конкурсі на місця, які фінансуються за рахунок державного замовлення.

 

 1. Що таке пріоритет?

Пріоритет — показник, виражений числами від 1 до 7, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де 1 є показником найбільшої пріоритетності заяви, тобто на першому місці та спеціальність, на яку ти хочеш вступити найбільше. Пріоритетність визначається під час вступу на навчання на денну та заочну форми навчання на місця державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти.

 

 1. Чи можна змінити пріоритет заяви?

Ні, пріоритетність заяви змінювати не можна. Тому не поспішай, добре зваж всі варіанти і лише потім подавай документи.

 

 1. Хто може складати вступні випробування до КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року таке право мають такі категорії вступників:

 • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
 • звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2017 року;
 • особи, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • особи, які вступають на основі диплому «молодшого спеціаліста».

 

 1. У гуртожитки селять першокурсників із першокурсниками чи зі старшокурсниками?

Поселення відбувається за принципом вільних місць. Людина закінчила, випустилась, звільнила місце – на її місце поселили першокурсника, тому ніколи не можна передбачити.

 

 1. В якому стані гуртожитки?

Гуртожитки знаходяться у абсолютно різному стані залежно від конкретного гуртожитку, який може мати блочну або коридорну систему. Багато студентів самі роблять ремонти, намагаються поліпшити умови, але жити точно можна!

 

 1. Якщо я не бажаю навчатись за тією спеціальністю, на яку рекомендований, я можу не подавати оригінали?

Так, але можливість зарахування на бюджет ви тоді втрачаєте, єдиний шанс – навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

 

 1. На який курс до КПІ ім. Ігоря Сікорського вступають абітурієнти з дипломом «молодшого спеціаліста»?

Вступники із дипломом «молодшого спеціаліста» вступають на 1 курс на загальних підставах.

 

 1. Як впливає диплом Малої академії наук та Всеукраїнської олімпіади на вступ до КПІ ім. Ігоря Сікорського ?

Якщо у вас є диплом ІІІ етапу МАН або IV етапу Всеукраїнської олімпіади, то ви можете одержати до 10 балів відповідно, які сумуються із твоїм конкурсним балом. Бали додаються автоматично.

 

 1. Чи сумуються додаткові бали Малої академії наук та переможця Всеукраїнської олімпіади?

Ні, не сумуються.

 

 1. Чи сумуються додаткові бали Малої академії наук, переможця Всеукраїнської олімпіади?

Ви маєте обрати бали МАН чи ВУО,  але сума не має перевищувати 200 балів.

 

 1. Скільки балів я можу отримати до конкурсного бала, якщо я маю сертифікат ФДП?

Додаткові бали на спеціальності нашого факультету не враховуються.

 

 1. Якщо одна і та сама спеціальність є на кількох факультетах /кафедрах факультету, як я можу вплинути на те, де я опинюсь в результаті?

Цього року ви одразу обираєте факультет, де бажаєте навчатись. Рекомендація буде надаватись відповідній заяві за пріоритетами та балами, а у заяві ви будете вказувати і спеціальність, і факультет.

 

 1. Як отримати рекомендацію на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт)?

Рекомендацію на контракт вступники одержують за рейтинговим списком після закінчення зарахування на навчання за кошти державного бюджету. Пріоритетність під час рекомендації на контракт не визначається – вступник рекомендується на всі спеціальності, на які подавав документи, якщо він має право одержати рекомендацію за конкурсним балом.

 

 1. Чи потрібно нести приписне свідоцтво/військовий квиток?

Так, цього року це обов’язковий документ.

 

 1. Я забув вдома оригінал одного чи кількох документів / сам документ. Що робити?

Написати розписку, що довезете оригінал до відбіркової комісії у визначений термін. Якщо не надасте вчасно оригінал або інший документ, це може стати причиною для вилучення із участі в конкурсі.

 

 1. Де можна знайти детальну інформацію про спеціальність?

На нашому сайті http://pk.kpi.ua у відповідному розділі, на сайтах факультетів та інститутів, а також у відбіркових комісіях, де обов’язково наявна інформація у вигляді плакатів та працюють представники факультетів, які зможуть вас проконсультувати на місці.

 

 1. Я загубив сертифікат ЗНО або він у непридатному стані, що робити?

Краще за все звернутись до УЦОЯО (http://testportal.gov.ua/) та замовити дублікат сертифікату – так ви зможете уникнути зайвих питань та проблем.

 

 1. Чи потрібна присутність батьків під час подання оригіналів документів?

Ні, подання документів – ваш особистий вибір, присутність батьків не потрібна.

 

 1. Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського військова кафедра і чи можна туди вступити?

Так, у КПІ є військова кафедра і туди можна вступити, але навчання там платне.

 

 1. Чи потрібно підтверджувати свою згоду навчатись, якщо мене зарахували?

Подання вами оригіналів документів у відповідні терміни і є згодою на зарахування.

 

 1. Можна не подавати оригінали, якщо я буду вчитись на контракті?

Можна, але для цього потрібно аргументувати, де саме ваші оригінали. Якщо ви вчитеся в іншому виші на бюджеті, то потрібно взяти довідку з відділу кадрів того вишу про те, що ваші документи зберігаються в них, а також завірити з них копії ваших документів.

 

 1. Що робити, якщо в мене немає ідентифікаційного коду?

Якщо у вас є відповідна відмітка у паспорті, нічого страшного.

 

 1. Чи має право вступник подавати документи на 2 спеціальності на одному факультеті чи потрібно лише спеціальності на різних факультетах?

Ви маєте право подавати документи на 4 спеціальності, вони можуть бути присутні на одному факультеті, можуть бути на різних факультетах.

 

 1. Чи є в КПІ ім. Ігоря Сікорського можливість вступити на заочну форму навчання за кошти державного бюджету?

Державне замовлення на заочну форму навчання коригується щороку, проте поступово ця форма навчання стає повністю контрактною.

 

 1. Чи можна анулювати подачу документів та подати їх в інший виш?

Так, до кінця прийому документів у своєму електронному кабінеті ви можете скасувати подану заяву, проте разом із скасуванням ви втрачаєте право подати ще одну заяву з такою самою пріоритетністю – ще раз використати пріоритет ви не зможете.

 

 1. Якщо я не встиг подати оригінали документів, чи можна отримати гуртожиток для ночівлі?

Так, треба прохати відбіркову комісію того факультету чи інституту, до якого подаєте документи, щоб вам видали направлення до гуртожитку на ніч. Вартість залежить від гуртожитку.

 

 1. Я подав документи, але не бачу себе на сайті https://vstup.osvita.ua/. Мої документи не взяли?

Сайт https://vstup.osvita.ua/ не завжди вчасно поновлюється, до того ж виникають певні технічні проблеми під час передання баз, деякі данні доходять у викривленому вигляді, а потім їх виправляють. Якщо маєте сумніви – зателефонуйте до відбіркової комісії того факультету чи інституту, куди подали документи, і попросіть перевірити, чи є ви у базі даних. Також ви можете стежити за станом своїх заяв у електронному кабінеті.

 

 1. Чи можна переводитись після вступу з факультету на факультет?

Це питання вирішується на рівні деканатів факультетів та інститутів КПІ ім. Ігоря Сікорського, потрібно буде складати академічну різницю, але такі випадки існують.

 

 1. Чи є можливість перевестись з контракту на бюджет?

Якщо звільняються бюджетні місця та ви маєте гарний середній бал, шанси є.

 

 1. Як можна ознайомитись із навчальними планами факультетів? Хочу знати, що я буду вивчати.

Ви можете переглянути навчальні плани на сайтах факультетів чи інститутів, обравши відповідну кафедру, або звернутись до кафедр за телефонами, вказаними на сайтах, та подивитись плани особисто.

 

 1. Чи можна подати документи на заочну форму навчання через електронний вступ?

Так.

 

 1. Чи існує ще можливість вступити на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст»?

Ні,  прийом на 5 курс ведеться лише на освітній рівень магістра.

 

 1. З чого складається конкурсний бал на 5 курс?

Конкурсний бал складається з середнього бала диплома бакалавра за 5-бальною шкалою, результату вступного фахового випробування, помноженого на 2 (за 5-бальною шкалою, максимальний бал після помноження – 10), результату вступного екзамену з іноземної мови (за 5-бальною шкалою) та творчих досягнень (максимум 3 бали). Найвищий конкурсний бал може становити 23 бали (5 + 10 + 5 + 3). Для вступників, як складали випробування у форматі ЗНО, використовується 200-бальна шкала для всіх конкурсних предметів (200+200) та 20 балів для розрахунку середнього бала диплому та творчих досягнень (10 + 10).

 

 1. В мене є диплом спеціаліста, чи можу я вступити до магістратури?

Так, але тільки на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

 

 1. Чи можу я навчатись одночасно на двох денних формах навчання в різних вишах?

Так.

 

 1. Чи регламентована кількість людей, які вступають за квотами?

Так, регламентована – у КПІ ім. Ігоря Сікорського ця кількість становить не більше 5% від максимального обсягу державного замовлення.

 

 1. Що таке «прохідний бал», який висить на сайті КПІ ім. Ігоря Сікорського ?

Це мінімальний бал на кожну зі спеціальності, за якою були зараховані студенти на навчання за державним замовленням минулого року, тобто це бал останнього зарахованого бюджетника за рейтинговим списком. Проте підрахунок конкурсного бала минулого року відбувався за використання інших вагових коефіцієнтів.

 

 1. Чи оприлюднюється рейтинговий список вступників на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Оприлюднюються списки рекомендованих й зарахованих.

 

 1. Коли починається поселення у гуртожиток і як я про це дізнаюсь?

Графік поселення змінюється щороку, орієнтовні дати – з 25-27 серпня по середину вересня. Про те, в який ви потрапили гуртожиток і коли приїжджати на поселення ви дізнаєтеся  із повідомлення про зарахування, яке вам надійде поштою, або можете ознайомитись із списком на поселення на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського чи зателефонувати до відбіркової комісії факультету/інституту, до якого вас зараховано на навчання.

 

 1. Яка форма одягу на День першокурсника?

Жодної форми одягу – одягайтеся так, як ви вважаєте за потрібне і як вам зручно, це ваше свято.

 

 1. Як дізнатись, чи відрізняються одні й ті ж самі спеціальності на різних факультетах/у різних інститутах та на яку кафедру краще вступати?

Для цього КПІшники створили спеціальний ресурс, де ви можете поспілкуватись зі студентами того чи іншого факультету та поставити їм всі нагальні питання щодо навчання — База супергероїв КПІ .

 

 1. Як саме додаються бали за олімпіади КПІ ім. Ігоря Сікорського?

Цього року у КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулись олімпіади з математики, фізики, хімії та біології. Якщо ви посіли призове місце, то маєте право на додаткові бали — до 20 до відповідного сертифікату ЗНО. Тобто ваші бали з олімпіади з математики будуть додаватись саме до результату ЗНО з математики, а не до конкурсного бала. Якщо ви перемогли одразу у двох олімпіадах, буде додана одна. Додаватись можуть як бали за Всеукраїнську олімпіаду закладу вищої освіти, так і бали ФДП, МАН, ВУО паралельно, але конкурсний бал не може перевищувати 200.

 

 1. Сертифікати ЗНО яких років діють у 2020 році?

У 2020 році для вступу діють сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, окрім результатів з іноземної мови, вони враховуються тільки за 2018 , 2019 та 2020 роки.

http://pk.kpi.ua/faq/