Конкурс наукових проєктів за програмою НАТО “Наука заради миру та безпеки”

Оголошено черговий конкурс наукових проєктів за програмою НАТО “Наука заради миру та безпеки” (NATO SPS)

За умовами програми заявки можуть подаватись консорціумом, співкерівниками якого є науковці, які працюють в організаціях країн-членів і країн-партнерів НАТО (Україна є країною-партнером НАТО).

Дедлайн подання проєктних заявок – 15 січня 2021 р.

Проєкти, що подаються на розгляд програми NATO SPS, повинні мати зв’язок як мінімум з одним із наступних пріоритетів програми:

  • Вирішення викликів у царині безпеки: боротьба з тероризмом; енергетична безпека; кібербезпека; захист від хімічної, біологічної, радіоактивної та ядерної зброї; охорона довкілля;
  • Підтримка операцій та місій під проводом НАТО;
  • Передові технології, пов’язані з безпекою: нанотехнології, оптичні технології, мікросупутники, металургія та  платформи для безпілотних літальних апаратів;
  • Безпека кордонів та портів;
  • Виявлення та знешкодження мін та боєприпасів;
  • Безпека людини та соціальні аспекти безпеки.

Проєкти за будь-якою іншою тематикою, пов’язаною з вирішенням проблем безпеки, але не названою в наведеному переліку, також можуть розглядатися на предмет отримання фінансування за програмою NATO SPS.

Тривалість виконання проєктів може складати від 24 до 36 місяців.

 Програма NATO SPS дозволяє отримати фінансування на: стипендії для аспірантів і молодих учених, закупівлю обладнання, витратні матеріали, стажування в організаціях-партнерах. Максимальне фінансування, яке може  отримати консорціум на весь період виконання проєкту, – 350 тис. євро.

Докладніше про конкурс – див. посилання

Джерело